Anasayfa > Haberler > KOSBİ’den kanser taramasına destek
KOSBİ’den kanser taramasına destek

 KOSBİ’den kanser taramasına destek

 

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ), İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kemalpaşa Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yürütülen proje kapsamında hizmet vermeye başlayan Kanser Erken Teşhis ve Tarama TIR’ına ev sahipliği yaptı.

 

Özellikle kadınlarda belli bir yaştan sonra görülmeye başlanan  kadınlarda başta meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve erkeklerde kolon kanseri taraması yapılan kampanya, geçen hafta İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Uzman Dr. Dilek Didem Ayyıldız’ın da katıldığı tanıtım toplantısıyla başladı.

 

Gönülden destek verdik

 

KOSBİ Bölge Müdürlüğü’nün bahçesinde konumlandırılan Pembe Prenses ismi verilen TIR’da, iki gün boyunca bölgedeki fabrikalarda çalışan kadınlara yönelik hem bilgilendirme hem de kanser taraması gerçekleştirildi. Bölge olarak Kemalpaşa’da başlatılan proje için her türlü desteği verdiklerini belirten KOSBİ Bölge Müdürü Cüneyt Öztürk, insan yaşamında hastalıklardan korunmada erken teşhisin çok önemli olduğunu ve bu yüzden kampanyaya gönülden destek verdiklerini söyledi.

 

Üç yılda 9 bin kadına ulaştı

 

İlçede 2014 yılından bu yana düzenli olarak tarama ve teşhis çalışması yaptıklarını bu kampanya ile çalışmaları taçlandırdıklarını hatırlatan Kemalpaşa Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Erol Pektaş ise son üç yılda yaklaşık 9 bin kadına tarama hizmeti verdiklerini ve bunun Türkiye ortalamasının üzerinde bir rakam olduğunu söyledi. Muayene sırasında son teknolojinin sunduğu cihazlardan faydalandıklarını sözlerine ekleyen Pektaş, kadınlarda en sık görülen hastalıkların göz önünde bulundurularak çalışmalar yaptıklarını belirterek, kadınlarda 30 – 65 yaş arasındaki kadınlara rahim ağzı, 40 – 69 yaş arasındakilere meme ve 50 – 70 yaş arasındaki erkeklere ise kolon kanseri taraması gerçekleştirildiğini ifade etti.

Başlıksız Belge

MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top