Anasayfa > Haberler > OSB İçerisinde Oluşan Evsel Nitelikli Katı Atıkların Toplanması Hakkında
OSB İçerisinde Oluşan Evsel Nitelikli Katı Atıkların Toplanması Hakkında

  

Sayın Katılımcımız,
Bilindiği üzere, Bölge Müdürlüğümüz sınırları içerisinde bulunan katılımcılarımızın evsel nitelikli katı atıkları Kemalpaşa Belediyesi şirketi olan Kem-Bel tarafından toplanmaktadır. 
Yönetim Kurulumuzun yapmış olduğu görüşmeler sonucunda, OSB içerisinde oluşan evsel nitelikli katı atıkların yine Kem-Bel tarafından toplanmasına ve Kem-Bel tarafından bu hizmet karşılığında OSB içinde bulunan katılımcılarımıza herhangi bir ücret yansıtılmamasına ilişkin protokol imzalanarak yürürlüğe girmiştir.
Bu kapsamda, yukarıda belirtilen hususlar nezdinde katılımcılarımız evsel atık toplanması ve bertarafı hizmetinden 01.05.2022 tarihi itibari ile ücretsiz olarak yararlanmaya başlamıştır. 
Hizmetin aksamaması için Kem-Bel tarafından toplanacak konteynerlerinize evsel atık dışında, tehlike li ve tehlike siz endüstriyel vs. nitelikli atıklarınızın atılmaması, evsel atıkların muhakkak konteyner içinde muhafaza edilmesi ve zeminde biriktirilmemesi hususunda gerekli özenin gösterilmesi gerekmektedir. Bunlar ile birlikte sıfır atık uygulaması amacı ile çeşitli kurumlar tarafından yapılacak denetimlerde ibraz edilmek üzere Kem-Bel tarafından tarafınıza verilecek olan atık toplama makbuzlarının düzenli olarak arşivlenmesi ve denetime hazır bulundurulması gerekmektedir.
Gereğini bilgilerinize sunarız.
Saygılarımla,
 
                                                                                                
Kamil PORSUK
İzmir Kemalpaşa OSB
Yönetim Kurulu Başkanı
Başlıksız Belge

MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top