Anasayfa > Haberler > 2020 YILI SON MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
2020 YILI SON MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin yılın son haftası İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında yapılan müteşebbis heyet toplantısından sanayicileri itfaiye merkezi müjdesi çıktı. Toplantıda ayrıca 2021 yılı bütçesi ve planlanan alt yapı çalışmaları görüşülürken, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk’da 2021 yıl iş planlamasını paylaştı. Toplantıda ayrıca, KOSBi’nin parselasyon plan uygulamaları tamamlanan bölümlerinde de yeni yılda yatırıma devam kararı alındı.

Toplantı sonrasında açıklama yapan KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, kabul edilen bütçe ile 2021 yılında bölgenin yapılaşmaya açılacak alanlarında enerji dağıtım şebekeleri, iç yol düzenlemeleri, kanalizasyon ve içme suyu hattı alt yapılarının imalatına başlanacağını belirterek, “Sanayicilerimize asıl müjde ise kurulacak, uzun zamandır bekledikleri İtfaiye Merkezi olacak” dedi.

“Sanayicinin güvencesi İtfaiye Merkezi”

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı kullanımına verilecek olan İtfaiye Merkezi’ni KOSBİ’nin kuracağını söyleyen Porsuk, “Bölgedeki endüstriyel yangınlara anında müdahale olanağına sahip olacak şekilde donanımlara sahip itfaiyelerin konuşlandırılacağı merkezin 2021 yılında faaliyete geçmesi planlanıyor. Böylesi büyük tesislerin olduğu yerde kurulan itfaiyenin sanayiciler açısından büyük bir güven kaynağı olacak” diye konuştu.

“Okulumuzun eksikleri gideriliyor”

2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlayan KOSBİ Zülfü-Mevlüt Çelik Teknik Koleji’nde hızlaeksikliklerin tamamlandığını da söyleyen Porsuk, “9. Ve 10. sınıflarıyla eğitimi süren okulumuzun  Elektrik Elektronik, Endüstriyel Otomasyon veMakine ve Metal Teknolojisi alanlarında uygulamalı eğitimlerin gerçekleşeceği atölyeleri ve laboratuvarlarında kullanılmak üzere en yeni teknolojiye sahip makine ve ekipmanların alımı tamamlanıyor. Uzaktan eğitiminsona ermesi ile okullarına kavuşacak öğrenciler  uygulamalı eğitime eksiksiz başlayacaklar” dedi.

“Pandemi sonrasına hazırız”

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Porsuk, amaçlarının pandemi sürecinden çıkıldığında bölgeyi yeni yatırımlara hızla hazır hale getirmek olduğunu ve özellikle bölge reel sektörüne alt yapı hizmetlerini eksiksiz sunmayıhedeflediklerini dile getirdi. Porsuk “Bölgedeki sorunların aşılmasında Müteşebbis Heyetimizin her zaman önemli katkıları ve desteği oldu. İzmir Valimiz, Ege Bölgesi Sanayi Odamız ve Belediyelerimizin katkıları ile yeni yılda da bölgemiz sorunlarına kalıcı çözümler getirmeye devam edeceğiz. Bölgemiz örnek OSBolma yolunda hızla gerekli adımları atmayı sürdürüyor” dedi.

 

Başlıksız Belge

MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top