Anasayfa > Haberler > KOSBİ’DE YENİ YÖNETİM İŞ BAŞI YAPTI
KOSBİ’DE YENİ YÖNETİM İŞ BAŞI YAPTI

                                                                                                                                          KOSBİ’de yeni yönetim iş başı yaptı

Ayyıldız: “KOSBİ projelere devam” dedi.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi(KOSBİ) Müteşebbis Heyeti toplantısı, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın başkanlığında yeni yönetim üyeleri ile birlikte İzmir Valiliği’nde gerçekleşti. Vali Ayyıldız’ın ilk kez KOSBİ müteşebbis heyeti başkanlığı yaptığı toplantıda projeler masaya yatırıldı ve yeni yönetim kurulu üyeleri oy birliği ile kabul edildi. Yeni yönetimde iş yoğunluğu sebebiyle Ferit Kora ve Cengiz Beşok yer almazken, KOSBİ yönetime Erol Diren ve Aytekin Öztaş dahil edildi. KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, yeni toplantıda Vali Ayyıldız’a yeni projeler ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi aktarırken, Kemalpaşa’nın su ihtiyacını karşılayacak olan Yiğitler Barajı’ndaki son durum hakkında da bilgi verdi.

“KOSBİ sanayicileri bilgilendiriyor”

İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a yapılan çalışmalar hakkında kısa bir brifing veren Porsuk, KOSBİ arıtma tesisinin 2. etap çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Kemalpaşa ve KOSBİ için hayati önem taşıyan Yiğitler Barajı projesi de masaya yatırılırken son durum hakkında bilgi veren Porsuk, “Yiğitler Barajı, Kemalpaşalı çiftçi ve sanayicilerimize can suyu olacak. İhale aşaması hızlı bir şekilde Devlet Su işleri(DSİ) işbirliği ile tamamlandı. Projenin hayata geçirilerek 4 yıl içerisinde bitmesini umut ediyoruz. Daha kısa bir sürede de bitebilir. Böylece Kemalpaşalı vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı olan su ihtiyacı kısa sürede giderilmiş olacak” dedi. KOSBİ olarak ortak akıl çerçevesinde sanayicilerle bilgi alışverişi içerisinde olunduğunun altını çizen Porsuk, “KOSBİ olarak sanayicilerimizi sürekli olarak bilgilendirecek seminerler ve toplantılar gerçekleştiriyoruz. Amacımız üyelerimizin daha iyi üretim ve yatırım yapmasını sağlamaktır. Bu noktada KOSBİ olarak sanayicilerimizle ve üniversite – sanayi işbirliği içerisinde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” diye konuştu.

Vali Ayyıldız’ın ilk toplantısı

Yapılan müteşebbis heyet toplantısının oldukça verimli geçtiğine vurgu yapan İzmir Valisi Erol Ayyıldız yapılan çalışmalardan etkilendiğini söyledi. Ülkenin yatırıma ihtiyacı olduğunu ifade eden Ayyıldız, “KOSBİ’de sanayicilere bu ortamı sağlıyor. İzmir Valiliği olarak bu noktada her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi. 

Başlıksız Belge

MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top