Anasayfa > Haberler > KEMALPAŞA`NIN İŞ İNSANLARINA “MESLEK SEÇİMİ AİLEDE BAŞLAR” PROJESİ TANITILDI
KEMALPAŞA`NIN İŞ İNSANLARINA “MESLEK SEÇİMİ AİLEDE BAŞLAR” PROJESİ TANITILDI

 

Düzenlenen toplantıya Kemalpaşa Kaymakamı Sayın Dr. Kemal Kı, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Kaya ve Güven Kaya, İlçemiz Meslek Liselerinin Müdürleri, KOSBİ` ye bağlı firmaların insan kaynakları yöneticileri ve İŞ-KUR Bornova Hizmet Merkezi yetkilileri katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Kamil Porsuk, doğru meslek seçiminin öncelikle bireyin geleceği ve bütünsel olarak da toplumun gelişmesini direkt etkileyen bir unsur olduğunu dile getirdi. Meslek seçiminin doğru gerçekleşmemesinin bazı mesleklerde yığılmaya ve bazılarında ise ihtiyaç eksikliğine neden olduğunu, özelliklede genç nüfustaki işsizliği körüklediğini belirtti. Özellikle firmaların insan kaynakları yöneticilerinin görevleri nedeniyle şahit oldukları bu meseledeki görüş ve önerilerinin yürütülen projeye katkısının önemini vurguladı.  KOSBİ olarak eğitime verdikleri desteklerin artarak devam edeceğini belirtti ve mesleki eğitimin güçlendirilmesine ilişkin projeler nedeniyle Kemalpaşa Kaymakamı Sayın Dr. Kemal Kızılkaya’ya, İlçe Millî Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz ve projenin yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

 

“Meslek Seçimi Ailede Başlar” Projesini tanıtımını yapan proje koordinatörü Sibel Çabuk, "kişilerin kendi yetenekleri doğrultusunda bir meslek edinmeleri çok önemlidir. Bu konuda da en büyük rehberlik ailelere düşüyor. Bundan yola çıkarak ailelerimize ve öğrencilerimize doğru meslek seçimi konusunda bilgilendirmeler yapacağız" dedi.

 

Toplantıda konuşan Kemalpaşa Kaymakamı Sayın Dr. Kemal Kızılkaya ise projenin önemine vurgu yaparak "Meslek seçimi, doğru adım doğru tercih çocuklarımız için büyük önem arz etmektedir. İlçemizde yürütülen bu projeler ile öğrencilerimize ve velilerimize meslek seçiminin önemini, doğru tercihin önemini ve Mesleki eğitimin önemini anlatmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalarda desteklerini esirgemeyen siz değerli sanayicilerimizi de yürekten kutluyorum ve bu projelere desteklerinin devamını diliyorum" dedi.

 

Sanayicilerin, İŞ-KUR yetkililerinin ve eğitimcilerin karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğu toplantıda projeden ve mesleki eğitimden beklentiler ve öneriler masaya yatırıldı.

 

Bu yıl ikinci yılına giren Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesiyle birlikte yürütülecek olan Meslek Seçimi Ailede Başlar Projesi ile ilçe genelinde 1938 sekizinci sınıf öğrencisine ve ailelerine ulaşılması hedefleniyor.

 

Başlıksız Belge

MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top