Anasayfa > Haberler > KOSBİ’DE TAPU SEVİNCİ
KOSBİ’DE TAPU SEVİNCİ

 KOSBİ’de tapu sevinci

KOSBİ’de tapuları sahiplerine verildi

İzmir’in en önemli OSB’lerinin başında gelen Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde (KOSBİ), yürütülen parselasyon çalışmaları kapsamında ikinci etabın tapuları da sahiplerine törenle teslim edildi. Birinci etap parselasyon çalışmaları sonucu 262 parselinin tapuları daha önce sahiplerine dağıtılırken, ikinci etap parselasyon çalışmaları da tamamlanarak sahiplerine teslim edildi.

KOSBİ Hilmi Şekerci Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tapu dağıtım törenine, Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, aynı zamanda tapusunu da alan Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, KOSBİ Yönetim Kurulu üyeleri ve sanayiciler katıldı.

İkinci etap da tamam

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kamil Porsuk, uzun zamandan beri ısrarla beklenen ve fazlasıyla çaba gösterilen bir sürecin sonuna geldiklerini belirterek, “1300 hektar alan içinde yapılan imar planımız 2015 temmuz ayında onaylanmıştı. 3 etap halinde parselasyon yapma kararı almış ve hemen çalışmaya başlamıştık. 21 eylül 2017 de birinci etabın tapularını dağıttık. Şimdi ikinci etabın tapularını dağıtıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İkinci etap parselasyon çalışmaları sırasında iki askı süreci yaşandığını ve gelen talepler doğrultusunda mevzuatın müsaade ettiği ölçüde tapu sahipleri lehine düzenlemeler yaptıklarını belirten Porsuk, “İkinci etap parselasyon çalışmalarının tamamlanması ve tapuların sahiplerine dağıtılmasıyla bizler de alt yapı çalışmalarına başladık. Bundan sonra yatırım üretim ve istihdam zamanıdır. Önümüzde Yiğitler Barajı hariç 150 milyon liralık yatırım söz konusu. Birkaç yıl içinde bu alt yapı çalışmalarını da tamamlayacağız. Ülkemizin 2023 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmada, bölgemizin yapacağı katkının sizler sayesinde azami seviyeye çıkacağına inancım tam” diye konuştu.

KOSBİ Bölge Müdürü Cüneyt Öztürk ise 3. etap parselasyon çalışmalarının da devam ettiğini ifade ederek, “İkinci etapta 491 parsel uygulamaya girdi. 58 imar adası, 365 adet sanayi, 8 adet hizmet destek alanı, 24 adet sosyal tesis ve teknik alt yapı alanı oluşturuldu” diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılara tapuları törenle teslim edildi.

Başlıksız Belge

MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top