Anasayfa > Haberler > EXIMBANK KREDİ OLANAKLARI SEMİNERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK
EXIMBANK KREDİ OLANAKLARI SEMİNERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

 BASIN BÜLTENİ

KOSBİ ÜYELERİNE EXİMBANK FIRSATLARI ANLATILDI

KOSBİ’Lİ İHRACATÇILAR EXİMBANK DESTEĞİYLE BÜYÜYECEK

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) tarafından düzenlenen bilgilendirme seminerinde KOSBİ’li ihracatçılarla bir araya gelerek Eximbank’ın ihracatçılara sunduğu fırsatları anlattı.

Kemalpaşa Ramada Otel’de gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, 2016 yılında koşulların ağırlığına rağmen üretimden ve ihracattan vazgeçmeyen sanayicilerin devletin de destekleriyle ülke ekonomisine nefes aldırdığını söyledi.

İhracatçılar fırsatı değerlendirecek

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın da her zaman İzmirli yatırımcıların yanında olduğunu belirterek kendisine teşekkür eden Porsuk, “Türk Eximbank ihracatçılarımıza ciddi olanaklar sunuyor fakat sanayicilerimizin bir kısmı bu olanaklar hakkında bilgisi olmadığı için yaratılan bu fırsatlardan yararlanamıyor. Biz de bu eksiklikten yola çıkarak sayın Adnan Yıldırım’ı üyelerimizle buluşturmanın gerekli bir adım olduğunu düşündük. İnanıyorum ki sanayicilerimiz, Türk Eximbank’ın kendilerine sağladığı olanakları öğrendikten sonra bu fırsatları değerlendirecektir” şeklinde konuştu.

Eximbank gözünü liderliğe dikti

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk’un ardından kürsüye gelen Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ise, Türk Eximbank’ın dünya çapındaki Eximbank’lar arasında Güney Kore’nin ardından 2. sırada yer aldığını belirterek “Şu anda ihracatçılarımızın yüzde 26sına destek sağlayarak Güney Kore’nin ardından dünyadaki ihracatçısını en çok destekleyen Eximbank konumundayız. 2017’nin sonuna kadar onları da geride bırakarak 1. sırada yer almayı hedefliyoruz” dedi.

İhracatçıyla direkt çalışma devri başlıyor

Türk Eximbank’ın sağladığı desteklerin, ihracatçıyla direkt buluşarak daha da yaygın hale getirileceğine de vurgu yapan Yıldırım, “Türk Eximbank şu anda Türk Bankacılık Sistemi aracılığıyla ihracatçıya hizmet veriyor. Bizler en kısa sürede şubelerimizi artırarak ihracatçılarımıza aracısız hizmet sunacağız. Bu noktadan sonra desteklerimizin daha da yaygınlaşacağını ön görüyoruz. Türkiye’deki 65 bin ihracatçının hepsiyle çalışarak onları olanaklarımızdan yararlandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında Eximbank’ın ihracatçılara sunduğu ürün yelpazesini de detaylı bir şekilde anlatan Adnan Yıldırım, daha sonra gelen soruları da yanıtlayarak ihracatçıları her konuda bilgilendirdi. Etkinlik, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk’un Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’a plaket takdim etmesiyle sona erdi.

Başlıksız Belge

MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top