Anasayfa > Duyurular > İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ
İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ

 Sn. Katılımcımız,

 

Yazılı ve görsel basında, yangın, kazan patlaması, uygun olmayan ekipmanların kullanımı vb. nedenlerden kaynaklanan yaralanma ve ölümlü iş kazalarını üzüntü ile öğrenmekteyiz.

Bu sebeple; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” gereğince, tesislerinizde kullanılmakta olan iş ekipmanlarının periyodik kontrollerinin yönetmelikte verilen şartlara uygun olarak yaptırılması yasal zorunluluktur.

Firmanızın İSG ( İş Sağlığı ve Güvenliği ) uzmanları tarafından kontrollerin takip edilmesi, kontrol raporlarının uygun koşullarda saklanması, kontrol raporlarında bulunan uygunsuzlukların giderilmesi ve uygun olmayan ekipmanların kullanılmaması, olası iş kazalarını önleyecektir.

Yönetmelikte geçen;

·       Basınçlı kap ve tesisatların periyodik kontrol süreleri ile kontrol kriterleri

·       Kaldırma ve iletme ekipmanlarının periyodik kontrol süreleri ve kontrol kriterleri

·       Tesisatların periyodik kontrol süreleri ile kontrol kriterleri

mutlak suretle uygulanmalı ve takip edilmelidir.

İş yerinizin güvenliği ve çalışanlarınıza güvenilir koşullarda çalışma ortamını sağlamak için, ilgili yönetmelikten (İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ)  bilgi edinilmesini ve yönetmelikte geçen periyodik muayene, kontrol vb. şartlara uyulması hususunu bilgilerinize sunarız.   

Başlıksız Belge

HABER BÜLTENİ


Duyurularımızdan ilk siz haberdar olun.


MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top