Anasayfa > Duyurular > Sanayide 3 Boyutlu Yazıcıların Kullanımı ve 4. Sanayi Devrimi
Sanayide 3 Boyutlu Yazıcıların Kullanımı ve 4. Sanayi Devrimi

SANAYİDE 3 BOYUTLU YAZICILARIN KULLANIMI VE 4. SANAYİ DEVRİMİ

3d yazıcı teknolojisi, malzeme üretim süreçlerine yapacağı hızlandırıcı etkisiyle 4.cü sanayi devriminin önemli yapıtaşlarından biridir. Farklı kullanım alanlarına sahip 3d yazıcılarla fabrikalarınızda ve model üretim süreçlerinizde yapacağınız katkılar şu şekildedir.

Ar&Ge ve Ür&Ge Ofisleri

Araştırma ve üretim geliştirme ofisleri, çalışılan parça üzerine, detay, montaj detayı, ergonomi, prototipleme, yerine uygunluk gibi projelerde Zaxe X1 3D yazıcıyı kullanabilirler.

Ayrıca dişli, makas sistemi gibi çalışan mekanizma gibi geleneksel üretim yöntemlerinde üretilmesi imkansız veya çok zor parçalarıda 3D yazıcılardan baskı alabilmek mümkündür.

Kalıp Öncesi Üretim

ABS filament ile kalıplama öncesinde yüksek toleranslı, pürüzsüz baskılar elde edebilirsiniz. Ayrıca basılan objelerde boyama, zımparalama gibi yüzey işlemi uygulayabilirsiniz.

3D yazıcılardan aldığınız baskılar sayesinde kalıplamada yaşanacak olan hataları minimize ederseniz. Ayrıca üretilecek olan ürünlerin saha analizlerini ve testlerini yapabilirsiniz.

Endüstriyel Tasarım Ofisleri

Endüstriyel tasarım ofislerinde ürünleri geliştirme sürecinde ucuz ve hızlı prototipleme amaçlı çok sık kullanılabilir. Üretime yönelik baskılarda, sunumlarda, ergonomi ve mukavemet testlerinde, ölçekli model baskılarında kullanabilirsiniz.

Ayrıca tasarladığınız ürünleri Thingiverse, MyMiniFactory gibi 3D yazıcı topluluklarına yükleyerek tüm dünyada başka 3D yazıcı sahiplerinin de tasarımlarınıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

YER VE ZAMAN BİLGİSİ

Yer: KOSBİ Hilmi Şekerci Seminer Salonu

Tarih: 16 Mayıs 2018 Çarşamba

Saat: 14.00

Not: Katılmak isteyenlerin lcv@kosbi.org.tr adresine elektronik posta ile bildirimde bulunmaları gerekmektedir

 

 

Başlıksız Belge

HABER BÜLTENİ


Duyurularımızdan ilk siz haberdar olun.


MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top