Anasayfa > Duyurular > Emlak Vergisi Muafiyeti
Emlak Vergisi Muafiyeti

 Sayın Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Katılımcıları,

Bilindiği üzere, kamuoyunda “Üretim Reform Paketi” olarak bilinen 7033 sayılı “Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” 01.07.2017 tarih ve 30111 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

7033 sayılı Kanun organize sanayi bölgesinde yer alan sanayi işletmelerinin maliyetlerinin azaltılması amacıyla bazı harç ve vergilerde muafiyetler öngörmektedir. Bu bağlamda;

7033 sayılı Kanunun 10. maddesi ile 29/7/1970 tarihli ve 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanununun “Daimi muafiyetler” başlıklı 4. maddesinin (m) fıkrasına “ile organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler, endüstri bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri ve sanayi sitelerinde yer alan binalar” ibaresi eklenmiştir.

Buna göre, gerçekleştirilen değişiklik devamında söz konusu madde hükmü gereğince Organize Sanayi Bölgeleri sınırları içerisinde yer alan binalar kiraya verilmemek şartı ile Bina Vergisinden daimi olarak muaf tutulmuştur.

Uygulamanın başlangıcı ve detayları hakkında ayrıntılı bilginin Kemalpaşa Belediyesi ilgili biriminden alınması gerekmektedir.

 
 
Başlıksız Belge

HABER BÜLTENİ


Duyurularımızdan ilk siz haberdar olun.


MOBİL UYGULAMA


Yakında ANDOID ve IOS Marketlerde ...
Go Top